Obsah

Mýtus o superženách
  • Vytvořeno dne: 13. 3. 2019

MÝTUS O SUPER-ŽENÁCH

Máte pocit, že musíte být super-woman, ženská, která zvládne všechno? Protože to je to, co my ženy děláme. Ve snaze vše zvládnout, být touhle superženou, říkáme „ANO“ na každou žádost manžela, prosbu dětí, nápady kamarádek, návrhy známých či nařízení šéfů v práci,.. znáte to. A co říkáte na SVÉ potřeby, touhy a přání? Nejsou náhodou až úplně na posledním místě? A máte je ještě vůbec?

Těhotenství a hlavně pak mateřství toto schéma jen znásobí. Je přirozené, že naplňujete potřeby miminka a že pro něj chcete jen to nejlepší. Ale nezapomínejte při tom na sebe. 

Kdy jste si naposledy přečetla knížku, která se netýkala výživy či výchovy dětí? Kdy jste se naposledy plně věnovala Vašemu koníčku nerušeně celou hodinu? Kdy Vás naposledy někdo pochválil, že jste něco udělala opravdu dobře? Kdy jste se naposledy cítila sama sebou? 

Spousta žen – matek při vší té práci pro ostatní ztratí kontakt se sama sebou. Pod všemi těmi úkoly, zadáními a povinnostmi se ztratí Vaše pravá osobnost, ztratíte se VY. Zbyde jen slupka, stín někoho, kdo ví, kde je VŠECHNO doma uloženo, na koho se dá spolehnout, že bude všechno HOTOVO, že se vším BEZODKLADNĚ poradí. 

Řeknu Vám jedno veřejné tajemstvíJNikdo není dokonalý, nikdo neumí všechno a NIKDO nemůže všechno zvládnout sám. 

A řeknu Vám ještě něco: VY UŽ SUPER ŽENSKÉ JSTE. Děláte, co je ve Vašich silách. A to stačí. Každá jsme jiná, a jedna je dobrá v jedné věci a druhá zase v jiné. A tak je to v pořádku. Doplňujeme se. 

Nesnažte se být iluzí superženy, nebojte si říct o pomoc a nebojte se jí přijmout – speciálně v šestinedělí. 

Mateřská péče Moms & Babies – příprava na šestinedělí a podpora po porodu. 

Jana Uher

 

tel.: 721 945 139

email: uher.jana@gmail.com

www.momsandbabies.cz